konak masaj

İzmir merkezi bölgelerden Konak‘ta masaj için doğru adrese geldiniz, masaj salonu yerine beni tercih edin, tanışalım dilerseniz 🙂

Harika Bir Masaj Konak İstiyorsanız Bu Tavsiyeleri Kullanın

Masaj vakti geldi mi? Masajı yaptıran ya da yapan olmanızın hiçbir önemi yok, en iyi tecrübenin elde edilmesi için masaj sanatını tüm ayrıntılarıyla öğrenmelisiniz.

Bu makale, bir sonraki masajınızın en iyisi olması için size bol miktarda ipucu verecek.

Birine konak masaj yaparken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biri ortamın iyi ayarda olmasını sağlamaktır. Her şeyin rahatlatıcı bir düzende olmasını sağlayın, masaj yaptığınız kişinin uzandığı yeri havlular kullanarak yumuşatın.

Masajdan hemen önce yemek yememeye özen gösterin. Masajın hemen öncesinde yemek yemek mide bulantısı hissi vererek rahatsız hissetmenize sebep olacaktır. Eğer yemek zorundaysanız, vücudunuzun sindirimi gerçekleştirdiğinden emin olun. Bu, konak masaj sırasında almanız gereken tüm pozisyonlarda rahat etmenizi sağlayacaktır.

konak masaj için profesyonel hizmet

Haftada iyi kez yüksek kalite bir masaj ayarlamaya çalışın. Birçok insan düzenli masaj yaptırmanın genel ruh halleri ve sağlık durumları üzerinde büyük etkisi olduğunu söylemektedir. Bunun sebebi masajın stresi yok etmesi ve bedeni rahatlatmasıdır. İmkanınız varsa haftada en az iki kez masaj yaptırın.

konak masözSırt masajında tırmıklama, yaygın kullanılan bir yöntemdir. Parmaklarınızı genişçe açın ve parmakuçlarınızı kullanarak, omuzlardan kalçalara doğru tırmıklama işlemini gerçekleştirin. Masaj yaptıran kişinin hoşlandığı kadar güç kullanabilirsiniz. Bu karşınızdakini rahatlatmanın ve beraber kaliteli vakit geçirmenin basit bir yoludur.

Eğer duygusal bir dönemden geçiyorsanız veya aşırı stresliyseniz, aromaterapi masajı sizin için çok uygundur. Konak masaj terapisti teninize masajı uygularken kokulu yağlar kullanır. Tam olarak hangi yağın size enerji vereceği, size  rağatlatacağı ve stresi yok edeceği hususunda eğitimlidirler. Lavanta genellikle zihni ve bedeni sakinleştirmek ve size huzur vermek için kullanılır.

Masaj konak sadece fiziksel problemler yaşayan insanlar için değildir, zihinsel bozukluk yaşayanlar için de kullanılabilir. Masaj yapmakla hem beden hem zihin dinlenmektedir. Depresyon, öfke gibi sorunlar yaşayan ve başı dertte olan kişiler için, masaj uygulamaları oldukça yararlıdır. Düzenli masaj yaptırmakla zihinsel sağlık daha iyi noktalara gelmektedir, birçok örneği vardır.

masaj salonu konak tercihleriniz

Birine masaj yaparken, masaj yaptığınız bölgeye daha iyi temas edebilmek için parmaklarınızı açın. Bu, kasların gevşemesine yardımcı olacaktır ve aynı zamanda, deep tissue masajı yapmayı planlıyorsanız çok iyi bir tekniktir. Masajı bu şekilde uyguladıktan sonra ellerinizi geriye doğru kapatın ve avuçlarınızı kullanın.

Terapistinizle yani konak masöz iletişim kurmaya özen gösterin. Eğer size masaj yapan masöz güvendiğiniz biri olursa rahatlamanız çok daha kolay olacaktır. Masaj randevunuzu almadan önce masaj terapistinizle iletişim kurmak için biraz çaba ve zaman harcayın. Bu sayede çok daha güvende hissedeceksiniz.

Doktorunuzla konak masaj sauna hakkında konuşmakta tereddüt etmeyin. Eğer düzenli olarak sırt ağrıları veya kaslarınızda tutulmalar çekiyorsanız, doktorunuza masajın iyi bir çözüm olup olmayacağını sorun. Belki de doktorunuz size o çevrede iyi bir masaj kliniği tavsiye edebilir hatta size bir reçete bile yazabilir.

konak mutlu son masaj ile rahatlama

Spa ziyaret ettiğinizde yeni masaj teknikleri denemekten çekinmeyin. Bazı spalar sıcak taşların kullanıldığı masajlar sunar. Bazılarında çikolatadan örtüler, bazılarında yosunlar kullanılır. Bu teknikler kaslarınıza, teninize ve ruhunuza çok daha iyi deneyimler yaşatabilir. Eğer şımartıcı bir deneyim arıyorsanız, bu teknikleri denemeyi mutlaka düşünün. Bunu alsancak masaj deneyimi sırasında test edebilirsiniz.

Eğer kanserle mücadele ediyorsanız, bu mücadele vücudunuzu ciddi anlamda hırpalar. Yüksek ihtimalle  geçirdiğiniz tedaviler ve genel vaziyetiniz bazen gergin, depresif, yorgun ve bıkkın hissetmenize sebep olmaktadır. Masaj yaptırmanın tüm bu semptomları hafiflettiği kanıtlanmıştır ve bu sayede, hastalığınızı yenmenizi daha kolay hale getirebilir.

izmir konak evde masaj adresi

Konakta masaj yaparken dikkat etmeniz gereken kilit noktalardan biri sürekli hareketlerinize odaklı kalmaktır. Asla masajda ani kesintiler yapmamalısınız. Ani kesintiler masajın tüm akışını bozacaktır. Bunun yerine bacakları veya bel bölgesini ovarken yavaşlamayı tercih edebilirsiniz. Fakat asla tamamen durmayın.

Giriş  formunuzu doldurmadan masaj spa girmeyin! Daha önce geçirdiğiniz sakatlıkları veya tıbbî sorunları belirtmeniz oldukça önemlidir. Bu yalnızca spanın hukuki sorumluluğunu yerine getirdiği bir prosedür değildir. Sorunlu bölgeleriniz konak masajolduğunu belirtirmeniz, onların masajı tam olarak nasıl yapacaklarını planlamalarını sağlar ve böylece güvenli ve sağlıklı bir şekilde masajınız gerçekleşebilir.

Dolu bir mideyle konak özel masaj randevusuna gitmemeye çalışın. Randevunuza yarım saat kala yemeyi bırakmanız daha iyidir. Masaj esnasında bir süre yüz üstü yatmanız gerekir ve eğer karnınız çok doluysa bu pozisyon çok rahatsız hissetmenize yol açacaktır.

masaj fırsatı konak burada

Çoğu zaman masajdan sonra gidip yatarak dinlenmeyi tercih ederek bol su tüketmeyi göz ardı ediyoruz. Oysa açığa çıkan toksinlerin sistemden çıkarılabilmesi için masajdan sonra su tüketmeniz gerekmektedir.

Masajların eklem iltihaplarının verdiği rahatsızlığı hafiflettiği bilinmektedir. Eğer sıklıkla masaj yaptıran biriyseniz eklemlerdeki ve kaslardaki acının nasıl hafiflediğini fark etmişsinizdir. Stresi gidermenin yanı sıra, sirkülasyonu da hızlandırmaktadır.

Eğer baş ağrılarından şikayetçiyseniz, kraniosakral terapileri tercih edin. Bu masaj tekniği, kafatası üzerinde yoğunlaşır ve baş bölgesinden sırtın ortasına kadar minimum baskıyı uygulayarak gerilimin alınmasını sağlar, travmalara yardımcıdır. Eğer yaşınız varsa ve kendinize daha sık vakit ayırmak istiyorsanız bu sizin için iyi bir seçimdir.

Bir sonraki masajda bunu başarmaya hazır mısınız? Bu tavsiyeyi içselleştirecek misiniz? Eğer cevabınız evetse şu andan itibaren tüm masajlarınız gerçekten nadir yaşanacak deneyimler olacak. Bu herkesin daha memnun, daha sağlıklı olmasını sağlayacak ve aynı zamanda masaj sanatını herkese en baştan sevdirecek!

Konak İzmir masaj deneyimi benle yaşanır, benden söylemesi 🙂 Beklerim, arayın!

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

0