masaj salonu

Tabii masaj salonu arayışınıza engel olmak istemem, ama ben bağımsız profesyonel masöz olarak İzmir’de hizmet veriyorum. İzmir masaj salonları tercih edebilirsiniz, ancak önce benden hizmeti deneyin derim 🙂

İzmir Masaj Basit, Eğlenceli ve Keyifli Olabilir

Masaj binlerce yıllardır insanların rahatlaması ve dolaşımlarının hızlanması için uygulanan harika bir yoldur. Eğer rahatlatıcı bir aktiviteyle uğraşmak istiyorsanız bu makale size masaj hakkında çok iyi ipuçları verecek. Bu şekilde masajla çok daha fazla rahatlama sağlayabilirsiniz!

Masaj yaptığınız herkes birbirinden farklı karakterlere sahip olduğu için, masajı insanlara göre uyarlamanız gerekir. Masaj salonu veya başka yerde masaj yaptığınız kişinin verdiği tepkilerden nelerden hoşlandığını veya hoşlanmadığını kestirebilirsiniz. Aldığınız pozitif veya negatif tüm geri dönüşlere her zaman dikkat edin.

Haftada yaptıracağınız iki masaj izmir size çok iyi gelebilir. Birçok insan ruh halini ve sağlık durumunu iyileştirmek için sık sık masaj yaptırmayı seçmektedir. Bunun sebebi masajın vücudunuzu gevşeterek stresinizi azaltmasıdır. Hemen programınıza düzenli masaj saatlerinizi ekleyin.

masaj salonu izmir – kalteli profesyonel hizmet

Sebepleri ne olursa olsun, hepimiz sahip olduğumuz çatlaklardan kurtulmak isteriz. Bir miktar kakao yağı eşliğinde her gün düzenli yapacağınız masajla, kaybolmaya başladıklarını göreceksiniz. Masaj cildinizin yenilenmesini sağlamakla kalmaz, yağ emilimini de artırır. Tabii dilerseniz evde veya masaj salonu gibi dışarda bir yerde yaptırabilirsiniz. Tabii masaj salon fiyatları, yerleri veya adresleri merak ediyor olabilirsiniz.

Petrisaj stresin, acı veya ağrıların giderilmesi için en iyi yollardan biridir. Bu metod nasıldır? parmak uçlarınızı ve baş parmaklarınızı kullanmanızı gerektirecektir. Kasınızı elleriniz arasına alınız, birkaç saniye boyunca sıkıştırın ve başka bir izmir masaj salonlarıalana geçiniz. Aynı işlemi, ağrı kayıp olana  kadar aynı bölgelerde birkaç kez tekrarlayınız.

Tırmıklama, sırt ve bel masajlarında sıkça kullanılan bir yöntemdir. Masaj salonları içinde bazıları kullanır. Parmaklarınızı aralayabildiğiniz kadar aralayın ve parmak uçlarınızı kullanarak, omuzlardan kalçalara doğru tırnaklarınızla ciltte düz çizgiler çizin. Masaj yaptıran kişinin uyum sağladığı miktarda baskı kullanabilirsiniz. Bu karşınızdakini rahatlatmanın ve beraber kaliteli vakit geçirmenizin uygulanması kolay bir yoludur.

Masaj başlamadan önce bayan masöz ile ayrıntıları görüşün. Seansta sizi nelerin beklediğini öğrenmek rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Masözünüzle konuşmak, herhangi bir alerjiniz veya masaj için kullanılacak ürünler hakkındaki olası tereddütleriniz varsa bunları tartışmanıza da olanak sağlar. Dilerseniz müzik açıp açma imkanı olup olmadığını sorun veya rahatınızı sağlayacak herhangi bir isteğiniz varsa çekinmeden belirtin.

masaj salonları izmir – bilinçli olun

Tüm beden masajı yaptırmadan önce, ayaklarınızın hijyenini sağladığınızdan emin olun. Ayaklarınızda birçok mantar ve bakteri yaşar. Tüm beden masajı esnasında masözünüz ayaklarınıza dokunup, bu yabancı maddelerin vücudun diğer kısımlarına taşınmasına sebep olabilir. Temizliğinizi sağlamak masaj yaptırmadan önce üzerinde durulması gereken bir konudur.

Hiç uyku problemleri yaşadınız mı? Uyku problemleri birçok insanda görülen, yaygın problemlerdir. Eğer doktor reçetesiyle kimyasal ilaçlar veya uyku hapları almaktan çekiniyorsanız, bir alternatifiniz daha var. Masaj yaptırmak hem zihninizi, hem vücudunuzu hem de ruhunuzu dinginleştirirerek geceleri uykuya çok daha rahat bir şekilde dalmanızı sağlar.

Doktorunuzla veya masöz izmir ile masaj terapileri hakkında konuşmakta tereddüt etmeyin. Eğer kronik olarak sırt, bel veya kas ağrıları çekiyorsanız, doktorunuza masaj yaptırmanızın bir çözüm olup olamayacağını danışın. Doktorunuz bulunduğunuz çevreden bildiği iyi bir masaj kliniğini tavsiye edebilir. Hatta size bunun için bir reçete bile düzenleyebilir.

Günümüzde pek çok sporcu spor masajı yaptırmaktadır. Profesyonel bir sporcu olmasanız bile spor masajı yaptırabilirsiniz. Vücut geliştirmeyle uğraşıyorsanız masaj size yardımcı olacaktır. Ayrıca sizi olası sakatlanmalardan korrurken, mevcut bir sakatlığınızın iyileşme sürecine de katkıda bulunur.

izmir masaj için profesyonel masöz

Spor yaptıktan sonra deep tissue (derin ten) masajı yaptırmak hakkında konuşmaktan korkmayın. Rahatlayıp gözlerinizi kapatın. Ancak bir rahatsızlık, gerginlik veya acı hissederseniz dile getirmekten de çekinmeyin. Bu yöntem spesifik bir bölgenin iyileştirilmesi için kullanılır ve ihtiyaç duymayan bölgeler üzerinde çalışılmasını engeller.

Masaj yapmayı düşünüyorsanız veya planlıyorsanız yağlayıcı bir madde kullanınız. Bu tip madde losyon veya hatta terapötik yağ dahi olabilir. Seçiminiz ne olursa olsun, masajı yaptıran kişi için en uygun olanlardan biri olduğundan emin olmalısınız. Yağlayıcı madde sayesinde eller bedeniniz üzerinde akıcı hale gelecektir, kesintisiz ritmik hareketlerinize izin verecektir.

Masaj uygulamasına başlamadan uygulayacağınız gücün miktarını masöz bayan ile görüşün. Bazı insanlar fazla güç uygulanan, yani daha sert masaj türlerinden  hoşlanır. Diğer insanlar ise daha hafif dokunuşları, hatta hiç dokunuş içermeyen türdeki Reiki türündeki masajları tercih edebilirler. Sizin için ne işe yarar, masöze  açıklarsanız, kendisi masajınızı bireysel ihtiyaçlarınıza göre şekillendirebiliecektir.

Genellikle masaj yaptırdıktan sonra eve gidip uzanmayı, dinlenmeyi tercih ederiz ve bolca su tüketmemiz gerektiği aklımızdan çıkıverir. Oysa açığa çıkan toksinlerin sistemden çıkarılabilmesi için masajdan sonra su tüketmeniz gerekmektedir. Bu yüzden eve varır varmaz kocaman bir bardak su içmeniz büyük önem taşır.

izmir masaj salonu – adresler ve fiyatlar yanıltmasın

Masaj terapistinizi seçmek için online yardım alabilirsiniz. Eğer internet işe yaramazsa, aile hekiminizle bu konuda görüşün. Ayrıca çevrenizde güvendiğiniz bir hemşire veya masör varsa konuyu onlara da danışabilirsiniz. Özellikle masaj salonu izmirgüvendiğiniz birinden tavsiye alıyorsanız, profesyonel tavsiyeler kişisel olanlar kadar iyi olabilir (daha iyi olmasa da).

İzmir spa‘ya gidin ve İsveç masajı hizmeti verip vermediklerini öğrenin. Bu masaj her iki yönde ve titreşimle uygulanan beş ayrı darbeyle yapılır. Bu darbeler stresinizi giderir ve kaslarınızı gevşetir. Bu teknik öğreniminin kolay olması yönüyle de, yeni yetenekler keşfetmek isteyen bir masözseniz size oldukça uygundur.

Eğer ilişkinize biraz heyecan katmak istiyorsanız, partnerinize romantik masaj yapmayı bir mutlaka düşünün. Bu tarz masajlar standart masajlardan daha samimi bir havadadır. Baş başa geçireceğiniz kısacık bir zaman sayesinde partnerinizin büyük ölçüde rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Bu, dokunuşlar yoluyla ilişkinizi güzelleştirecek ve partnerinize kendini özel hissettirecek.

İzmir masaj yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de soluk alışverişinizdir. Hayatınızda ilk defa tattığınız duygular içine girseniz bile mümkün olduğunca normal nefes alıp vermeye çalışın. Eğer nefesiniz tüm süreç boyunca aynı düzende kalırsa, bir süre sonra bedeniniz masaja uyum sağlayacaktır.

Şimdi bu makaleyi okudunuz ve hayatınızı masajla nasıl birleştireceğiniz hakkında yeni ve harika bilgileriniz var. Eğer şansınız olursa edindiğiniz ipuçlarını mutlaka hayata geçirin ve masajın size sunduğu harika halleri yaşayın. Bu muhteşem aktivite hakkında daha fazlasını da öğrenmeye devam edin. Masaj salonları yerine İzmir masöz olarak benden hizmeti tercih ediniz 🙂

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

0